Відкритті та показові заняття кафедри, міжнародні лекції

Проведено лекцію для студентів, аспірантів та викладачів архітектурної спеціальності професора ДАЛЯ ДІЙОКЕНЕ, декана Архітектурного Факультету Вільнюського технічного університету імені Гедимінаса  

  12.03.25 проведено міжнародну лекцію професора Даля Дійокене, декана Архітектурного Факультету Вільнюського технічного університету імені Гедимінаса на тему «Місто і річка: трансформація сучасних прибережних ландшафтів». Лекція була проведена англійською мовою, на якій були присутні понад 40 слухачів різних курсів спеціальності 191 – Архітектура та містобудування.
           Основний матеріал лекції було присвячено долі міст, розташованих біля річок, що здавна були з ними пов’язані. Каунас, друге за величиною місто Литви, формувалося під впливом своїх річок, але цей зв’язок поступово послабився. Колись життєво важливі для розвитку міста, річки втратили свою роль. Сьогодні важливо відновити цей взаємозв’язок. Дослідження 2023 року зосереджувалося на відновленні історичних та урбаністичних зв’язків Каунаса з водними артеріями, підкреслюючи унікальне розташування міста в місці їхнього злиття. Мета лекції полягала в інтеграції річкових берегів у міську структуру, покращенні доступності та функціональності територій. Геопросторовий аналіз допоміг оцінити стан берегів, інфраструктуру та потенціал розвитку. Воркшопи за участю архітекторів, урбаністів і місцевої громади дозволили інтерпретувати результати через мистецькі експерименти. Використовуючи сучасні та традиційні методи дослідження, було запропоновано чотири сценарії трансформації прибережних зон, спрямовані на зміцнення локальної ідентичності та характеру міста.
            Дякуємо за співпрацю! 

 

 Проведено лекцію для студентів, аспірантів та викладачів архітектурної спеціальності англійського архітектора АЛЬБЕРТО ВІЛЬЯНУЕВА

         У вівторок, 10 грудня 2024 року відбулася відкрита он-лайн лекція англійського архітектора Альберто Вільянуева, досвідченого науковця, завідувача факультету архітектури Лондонського університету Ravensbourne.
        Архітектор провів дуже цікаву лекцію на тему міждисциплінарності, організації і соціального впливу проєктів. Під час своєї лекції він презентував проєкти в Лондоні та інших країнах світу, які були виконані в колаборації з різними спеціалістами у рамках міждисциплінарної співпраці. Також були представлені презентації, які ілюстрували, як можна використовувати громади і різні зацікавлені сторони для прийняття рішень.
          Лекцію відвідали студенти та науково-педагогічні працівники університету, зокрема зі спеціальності 191 – Архітектура та містобудування, які активно і з великою зацікавленістю долучились до дискусії.
#BeketovUNI #АДОМ #ХНУМГ #АБіС #АБіС_відкриталекція

Проведено відкрите показове практичне заняття доцента кафедри           КУДРЯШОВОЇ ІРИНИ

        4 грудня 2024 р. відбулося відкрите показове практичне заняття доцента кафедри основ архітектурного проєктування Кудряшової Ірини Віталіївни з дисципліни «АРХІТЕКТУРНЕ ПРОЄКТУВАННЯ: Багатофункціональний житловий комплекс» для студентів групи А, АтаМ 22-1,2 (Формоутв) за темою «Розробка креслень багатофункціонального житлового комплексу у Харкові».

         Заняття відбулося на платформі Microsoft Teams у команді «Багатофункціональний житловий комплекс». На занятті були присутні: студенти, представники сектору моніторингу навчального процесу, завідувач та п’ять НПП кафедри. Заняття складалось з двох частин: перша — лекція-презентація, в якій Кудряшова І.В. грунтовно виклала матеріал щодо ознайомлення студентів з базовими прийомами оформлення презентаційних креслень, архітектурних шрифтів та стаффажу; друга частина заняття — консультативна, була присвячена обговоренню робіт студентів.

        На занятті застосовувалися методи і прийоми активізації пізнавальної діяльності студентів, здійснювалось роз’яснення складних місць навчального матеріалу. На занятті панувала творча атмосфера, студенти проявляли зацікавленість матеріалом та активно взаємодіяли з викладачем.

Висновок сектора моніторингу навчально-методичного відділу щодо якості проведенного навчального заняття Кудряшової І.В.

Проведено лекцію для студентів, аспірантів та викладачів архітектурної спеціальності на тему «РОЛЬ ГРОМАДСЬКИХ ІНІЦІАТИВ У РОЗВИТКУ МІСТА»

           04 листопада 2024 року при сприянні кафедри архітетури будівель і споруд (модератор аспірант Фредюк Артем) було проведено он-лайн лекцію для студентів, аспірантів та викладачів спеціальності 191 – Архітектура та містобудування на тему «Роль громадських ініціатив у розвитку міста». Основна мета лекції – продемонструвати можливості впливу місцевих громад та організацій на архітектурне середовище міст та їх сприяння сталому розвитку міських просторів. Лекція складалась з двох частин.
          В першій частині урбаністка, історикиня, керівник проєкту Urban Vision Lutsk, платформа «Алгоритм дій» Лідія Гонтар розповіла про інструменти, що допомагають залучати громаду до процесів міського планування і розвитку.
       У другій частині співзасновниця проєкту «коло брами» Олена Юрійчук розповіла про досвід збереження культурної спадщини та реалізацію проєктів, що сприяють зміцненню ідентичності міських просторів.
          Наприкінці заходу відбулась жвава дискусія, слухачі охоче ставили питання лекторам.
          Дякуємо Лідії Гонтар та Олені Юрійчук за проведений захід!

 

Проведено відкриту лекцію доцента кафедри МАРТИНЕНКО АННИ

         10.05.24 р. відбулося відкрите лекційне заняття доцента кафедри ОАП, канд. арх. Мартиненко Анни на тему: «Сейсмостійкі системи в архітектурі» в розрізі дисципліни «Біокліматичний підхід у традиційній та сучасній архітектурі» на другому (магістерському) рівні вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Архітектура та містобудування». В ході заняття було розглянуто традиційні та новітні засоби сейсмостікості будівель. Серед традиційних засобів - історичні сейсмостійкі підходи середземноморського регіону та локальні сейсмічні системи Центральної та Східної Азії. Серед сучасних сейсмостійких засобів було розглянути принципи стійкості будівель, контролю вібрації та ізоляції основи споруди на прикладі будівель таких архітектурного бюро Nikken Sekkei, архітекторів Тойо Іто та Кенго Кума.  

 

Проведено міжнародну лекцію фінського архітектора МАРКО КАСАГРАНДЕ

         16.04.2024 о 12.35-14.10 на 3 парі відбулась чергова міжнародна лекція фінського архітектора Марко Касагранде на тему "Biourbanism. Constructive Biology & Case Kharkiv". Лекція була проведена на платформі Teаms для магістрів різних освітніх програм зі спеціальності "Архітектура та містобудування".

 

 

 

 

Проведено відкрите практичне заняття доцента кафедри ДІДЕНКО КАТЕРИНИ

            01.04.24 р. відбулося відкрите заняття доцента кафедри ОАП, канд. арх. Діденко Катерини на тему: «Модерністська спадщина і сучасність» в розрізі дисципліни «Теоретичні основи дослідження та збереження архітектурно-урбаністичної модерністської спадщини». Навчальна мета лекції полягає в тому, щоб ознайомити студентів з проблемами та особливості збереження модерністських пам'яток архітектури, як в світі так і в Україні, та показати, які ймовірні шляхи вирішення. В лекції порушено питання збереження архітектурної спадщини ХХ століття та креслено основне коло методологічних і теоретичних проблем. Після лекції студенти повинні отримати уявлення про особливості та протиріччя збереження сучасної архітектури взагалі та межі придатних консерваційних заходів, які забезпечують збереження автентичності та цілісності, зокрема модерністичної вітчизняної спадщини.

 

Проведено відкрите практичне заняття доцента кафедри ГЕЛЛИ ОЛЕНИ

      21.03.24 р. відбулося відкрите заняття доцента кафедри ОАП, канд. арх. Гелли Олени на тему: «Розробка функціонально-планувального рішення будівлі кафе на 75-100 місць» в розрізі дисципліни «Архітектурне проєктування: Кафе на 75-100 місць». В ході заняття було розглянуто базові композиційно-планувальними схеми та ергономічні норми для приміщень громадського призначення, на основі прикладів проаналізовано основні види функційно-планувальних рішень, а включення та ілюстративного матеріалу надало можливість сформувати уявлення про просторову організацію будівлі кафе, зокрема приміщень для відвідувачів.

 

 

 

Проведено лекцію Олексія Ніжніковського «АРХІВІЗ+ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ» на базі кафедри основ архітектурного проєктування

        14.03.2024 року на базі кафедри ОАП в конференції Zoom відбулась лекція Олексія Ніжніковського, креативного директора студії архітектурної візуалізації hism «АРХІВІЗ+ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ». На лекції було розглянуто поняття Artificial Intelligence, архітектурної візуалізації, продемонстровані платформи пошуку промтів, такі як Mid-Journey та Chat GPT, на прикладах розібрано процес генерації зображення з платформою Lookx, з роз’ясненням можливих причин невідповідностей результату та шляхів коригування. Також продемонстровані платформи покращення зображень з назначеними характеристиками до рівня деталізації професійної візуалізації – Stable Diffusion чи Magnific.ai. Окремо розглянуто вбудований АІ інструмент в програмі Photoshop. В рамках презетації можливостей згенерованих зображень були представлені роботи студії hism для таких архітектурних бюро як Foster and Partners, ОМА, Ricardo Bofill Taller de Arquitectura та інші. В кінці лекції був виділений час на обговорення, всім студентам були надані відповіді на питання, що їх цікавили.

 

 

 

 

Проведено відкрите практичне заняття доцента кафедри ІВАНОВОЇ НІНИ

           7.03.24 р. відбулося відкрите заняття доцента кафедри ОАП, канд. тех. наук Іванової Ніни на тему: «Розробка об’ємно-планувального рішення паркінгу на 150 машино-місць» в розрізі дисципліни «Архітектурне проєктування: наземний гараж для легкових автомобілів на 150 машиномісць». В ході заняття було розглянуто типологічну специфіку об’єкту проєктування, проаналізовано приклади та основні види об’ємно-планувальних рішень, а включення відео та ілюстративного матеріалу надало можливість сформувати уявлення про просторову організацію багатоповерхових паркінгів.

 

 

Висновок сектора моніторингу навчально-методичного відділу щодо якості проведенного навчального заняття Іванової Н.В.

 

 

 

За сприяння кафедри проведено міжнародну лекцію доктора соціології, ад'юнкта Економіко-соціалогічного факультету Лодзинського університету (Польща) Агнешка Михальська-Жила

  Снимок_экрана_2023-12-15_161225.png

            15 грудня 2023 року відбулась лекція викладача з Польщі - доктора соціології, ад'юнкта економіко-соціалогічного факультету Лодзинського університету пані Агнешки Михальська-Жила на тему «Трансформація промислового міста на прикладі Лодзинської програми соціально-просторової ревіталізації», яка пройшла у дистанційному форматі в Zoom польською мовою з перекладом на державну (переклад здійснював професор Лодзинського університету, доктор архітектури Буряк О.П.). Сама лекція зібрала значну аудиторію з напряму урбансоціології в архітекутрі та містобудуванні, що стало дуже корисним для студентів, які здійснюють власні наукові дослідження, зокрема в рамках навчання в аспірантурі та на магістерських програмах. Пані Агнешка представила дуже змістовний та цікавий матеріал з розвитку міста Лодзь, де були сфокусовані статистичні дані в порівнянні з іншими містами Польщі. Взагалом лекція була проведена на високому професійному рівні та тривала біля 2-х годин, що спряло великій зацікавленості з боку студентів та викладачів ННІ АДОМ та подальшій плідній співпраці із зазначеної теми. У підсумку сторонами було попередньо домовлено та узгоджено провести у майбутньому міжнародну науково-практичну конференцію на базі двох унівесритетів із залучення друзів та партнерів з інших країн Європейського союзу та закордону. Наступне міжнародне відкрите заняття планується провести у веснянному семестрі з історії архітекутри та містобудування також викладачем Лодзинського університету. Чекаємо на зустріч!

Снимок_экрана_2023-12-15_161431.png

 

Снимок_экрана_2023-12-15_163229.png

 

 

 

 

 

За сприяння кафедри проведено міжнародну лекцію архітектора, доцента Тбіліського Державного університету Іллі Георгія Зауташвілі

 

             29 листопада 2023 року відбулась лекція грузинського архітектора доцента Тбіліського Державного університету Іллі - ГЕОРГІЯ ЗАУТАШВІЛІ на тему «Процес трансформації», яка пройшла у дистанційному форматі в Zoom англійською мовою та зібрала значну кількість викладачів та студентів архітектурної спеціальності, як з України так і з Грузії. Лектор також є власником архітектурного бюро "R312 Architects", що дало змогу поділитись із студентами практичним досвідом та розкрити містобудівну ситуацію у місті Тбілісі. Також були розкриті важливі питання із зазначеної теми та широко обговорені власні проєктні розробки, відбувалась цікава дискусія між паном Георгієм та студентами. Присутні викладачі та студенти висловили щиру подяку закордонному лектору Георгію Зауташвілі та організатором даної події, зокрема доценту кафедри основ архітектурного проєктування Мартиненко Анні. Нагадаємо, що це вже третє проведене занняття закордонного архітектора студентам-архітекторам ХНУМГ імені О. М. Бекетова, метою яких є плідна співпраця, інтеграція та обмін досвідом із відомими архітекторами країн Європейського союзу та закордону. Наступне міжнародне відкрите заняття планується провести у грудні з архітектором з Польщі.

 

 

 

 

 

 

 

Проведено відкриту показову лекцію доцента кафедри КРЕЙЗЕР ІРИНИ

         20 листопада 2023 року доцентом кафедри Крейзер І.І. було проведено відкрите показове лекційне заняття в групах 1 курсу АтаМ 2023-1, АтаМ 2023-2, АтаМ 2023-3, АтаМ 2023-4 з дисципліни «Історія архітектури, містобудування, мистецтв та дизайну». Тема практичного заняття «Стародавній Рим. Етруски». Заняття було проведено дистанційно з використання засобів дистанційної комунікації Microsoft Teams.

 

 

 

АРХІВНІ ФОТО ПРОВЕДЕНИХ ВІДКРИТИХ ПРАКТИЧНИХ ТА ЛЕКЦІЙНИХ ЗАНЯТТЬ ВИКЛАДАЧАМИ КАФЕДРИ

 

     

 

 

 

          IMG 0006 1

 IMG 0005

 

 IMG 0003 1

 

IMG 1040

IMG 1041

IMG 1044


Кафедра у соцмережах:

socsetifacebookinstagram logo vector icon white background 1304128 4555YouTube social white square 2017.svg

osnovnyj maket

   Доєднуйся до нас у Телеграм!

Telegram logo logo oap2

 

   

      Меморандум про співпрацю
          між ХНУМГ імені О.М.
         Бекетова та Українською
          Академією Архітектури

             Корисні посилання:

головний сайт універу

головний сайт факультету

Графік_навчального_процесу.png

Снимок_экрана_2023-12-10_124946.png

Академічна_доброчесність.png

Анкета.jpg

 

     Інші архітектурні кафедри:

 

 

            Розклад дзвінків:

        1 пара: 08.30 – 10.05

        2 пара: 10.15 – 11.50

        3 пара: 12.35 – 14.10

        4 пара: 14.20 – 15.55

        5 пара: 16.05 – 17.40

        6 пара  17.45  19.20

      

      Для використання у навчанні:

Снимок_экрана_2023-12-02_124509.png

Снимок_экрана_2023-12-02_125524.png

Використання VR у архітектурному проєктуванні:

 Снимок_экрана_2023-12-02_133128.png

 

 Використання Revit у архітектурному проєктуванні:

Снимок_экрана_2023-12-09_213645.png

На сайті 15 гостей та 0 користувачів

Breadcrumbs