ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ОСНОВ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЄКТУВАННЯ УСПІШНО ПРОЙШЛИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ (СТАЖУВАННЯ) НА БАЗІ ХНУМГ імені О. М. БЕКЕТОВА
Викладачі кафедри основ архітектурного проєктування доцент Крейзер І.І. та доцент Гелла О.І. успішно завершили проходження підвищення кваліфікації з курсу «Теорія і практика роботи в системі дистанційного навчання Moodle» у кількості 120 годин (4 кредита EKTC) та отримали відповідні свідоцтва про підвищення кваліфікації.
ПРОВЕДЕНО СЕКЦІЮ КАФЕДРИ В РАМКАХ ЩОРІЧНОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ "СТАЛИЙ РОЗВИТОК МІСТ"
19.04.2024 викладачі кафедри основ архітектурного проєктування спільно із студентами провели власну секцію в рамках ХVІI ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ (89-а НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЯ ХНУМГ ім. О.М. БЕКЕТОВА) «СТАЛИЙ РОЗВИТОК МІСТ: ПОСТВОЄННИЙ ПЕРІОД". Секція, яку представляла кафедра має однойменну назву "Основ архітектурного проєктування". Засідання секції проводилось дистанційно за допомогою комунікаційної платформи Microsoft Teams українською та англійською мовами. Загалом до секції було подано 31 тези-доповідей студентами різних курсів.
ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ОСНОВ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЄКТУВАННЯ ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ НА БАЗІ ХНУМГ імені О. М. БЕКЕТОВА
25-27 січня 2024 року на базі Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова пройшла міжнародна конференція "International Conference on Urban Infrastructure Sustainable Development and Renovation" (MistoBud-2023) у дистанційному режимі (платформа Zoom). Від кафедри основ архітектурного проєктування прийняли участь у роботі секції Architecture, Design, and Urban Planning доц. Вотінов М. А. та доц. Смірнова О. В. з доповіддю "Perspective Trends in the Infrastructure’s Sustainable Development of the Smart Architectural and Design Residential Objects", доц. Діденко К. В. та Гелла О. І. з доповіддю "Formation of the Residential Area Behind Derzprom in Kharkiv in the Context of Contemporary Challenges of Urban Land-Scape Renovation in Cities (Red Industrialist, House of Specialists and New Life)" та колектив авторів Підлісна О. В., Іванова Н. В., Есіпов А. з доповіддю "Synergy of Fine Arts, Design and Architectural Innovations as an Element of Sustainable Development of the City (on the Example of Kharkiv)". Робота за секціями конференції проходила на англійській мові. Дякуємо викладачам за участь!
ФОТО-ЗВІТ МІЖНАРОДНОГО СТАЖУВАННЯ ДОЦЕНТА КАФЕДРИ ОСНОВ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЄКТУВАННЯ ШВЕЦЬ ЛЮДМИЛИ, ЯКЕ ПРОХОДИЛО З ВЕРЕСНЯ 2022 РОКУ ПО СЕРПЕНЬ 2023 РОКУ ЗА ПРОГРАМОЮ ERASMUS+ У БЕРЛІНСЬКОМУ ТЕХНІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ, НІМЕЧЧИНА
«Моя люба Aльма-матер, BeketovUni, попросила мене підготувати матеріал про моє стажування за програмою Erasmus+ у Технічному університеті Берліна. Вважаю, що краще це зробити, подякувавши моїм численним колегам, які дуже уважно і серйозно поставилися до всієї роботи та ідей, що виникли під час 1,5-річного стажування. Це, по-перше, мої куратори професор Крістоф Веслінг і професор Ян Полівка та екосистема освітнього проєкту PanUkraine. Про кожну подію я можу робити багато постів, але головне, що зараз ми знаходимося на етапі побудови стійких партнерських відносин між нашими кафедрами та університетами. Містобудування в умовах різних криз триває, і цей процес неможливо зупинити. Переосмислення та адаптація, розумний розвиток та розумне використання ресурсів, активізація роботи з громадськістю: усе це дуже актуально та в кінцевому результаті впливає на якість проєктування та вибудовує необхідні фокуси на розвиток міста. Робота триває. На фотографіях можна побачити захід, організований для запрошених дослідників з усього світу міжнародним офісом та президентом TU Berlin. Особлива подяка міжнародним відділам обох університетів: TU Berlin та BeketovUni»
Останні 2 фото : Foto by ©Jacek Ruta
ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ОСНОВ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЄКТУВАННЯ ДОЦЕНТ КРЕЙЗЕР ІРИНА ІГОРІВНА ТА ДОЦЕНТ КОРОВКІНА ГАННА АРКАДІЇВНА ОТРИМАЛИ КВАЛІФІКАЦІЙНІ СЕРТИФІКАТИ АРХІТЕКТОРІВ ЗА НАПРЯМОМ ПРОФЕСІЙНОЇ АТЕСТАЦІЇ АРХІТЕКТОРІВ: "АРХІТЕКТУРНЕ ОБ'ЄМНЕ ПРОЄКТУВАННЯ"
20 листопада 2023 р. на "Порталі державної електронної системи у сфері будівництва" в розділі "Атестовані особи" – "Архітектори" завантажені кваліфікаційні сертифікати архітекторів, які пройшли курси підвищення кваліфікації за програмою «Архітектурне об’ємне проектування» у ХНУМГ імені О. М. Бекетова та успішно склали кваліфікаційний іспит. Серед них співробітники кафедри основ архітектурного проєктування навчально-наукового інститут Архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва:
Крейзер Ірина Ігорівна (доцент кафедри)
Коровкіна Ганна Аркадіївна (доцент кафедри)
ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ОСНОВ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЄКТУВАННЯ ДОЦЕНТ КРЕЙЗЕР ІРИНА ІГОРІВНА ТА ДОЦЕНТ КОРОВКІНА ГАННА АРКАДІЇВНА ОТРИМАЛИ СВІДОЦТВО ПРО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛФІКАЦІЇ ЗА НАПРЯМОМ ПРОФЕСІЙНОЇ АТЕСТАЦІЇ АРХІТЕКТОРІВ: "АРХІТЕКТУРНЕ ОБ'ЄМНЕ ПРОЄКТУВАННЯ", ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ 32 ГОДИНИ
25.04.2023 ПРОВЕДЕНО ЩОРІЧНУ СТУДЕНТСЬКУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ "СТАЛИЙ РОЗВИТОК МІСТ" ЗА СЕКЦІЄЮ "ОСНОВ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЄКТУВАННЯ"
Викладачі кафедри основ архітектурного проєктування спільно із студентами провели науково-практичну конференцію "Сталий розвиток міст" за допомогою дистанційної платформи Microsoft Teams. Секція, яку представляла кафедра "Основ архітектурного проєктування". - С. 122-146
МАТЕРІАЛИ ХVІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «СТАЛИЙ РОЗВИТОК МІСТ»
ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ОСНОВ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЄКТУВАННЯ ФАКУЛЬТЕТУ АРХІТЕКТУРИ ДИЗАЙНУ ТА ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА ШВЕЦЬ Л. М. ТА КОРОВКІНА Г.А. ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ СТАЖУВАННІ ПРОЄКТУ ERASMUS+ INTERNATIONAL CREDIT MOBILITY (ICM).
Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова є партнером Близькосхідного технічного університету (METU) (Анкара, Туреччина) в реалізації міжнародного проєкту ERASMUS+ International Credit Mobility (ICM). У рамках реалізації проєкту 21-25 червня проведене міжнародне онлайн стажування науково-педагогічного персоналу за темою «Цифровізація та світ під час пандемії» (The digital work and the world in the time of pandemic).
Викладачі кафедри основ архітектурного проєктування факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва Швець Л. М. та Коровкіна Г. А. прийняли участь у цьому стажуванні. Швець Людмила Миколаївна зробила змістовну доповідь та презентацію на тему «Використання дистанційних технологій у навчальному процесі для творчих спеціальностей Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова» (The use of distance technologies in the educational process for Creative specialties in O. M. Beketov National University of Municipal Economy in Kharkiv, Ukraine).
На цьому семінарі учасники з різноманітних країн (США, Туреччина, Пакистан, Казахстан, Польща, Білорусія, Малайзія, Албанія, Україна та ін.) ділилися досвідом роботи в освітньому середовищі у пандемічні часи. Такий обмін думками є дуже цінним та дозволив окреслити, сформувати та вдосконалити методики, які були запроваджені для роботи у часи пандемії Covid-19. На думку учасників такі online зустрічі необхідно проводити як можна частіше для того щоб ділитися саме власним практичним досвідом.
30.04.2021 ПРОВЕДЕНО ЩОРІЧНУ СТУДЕНТСЬКУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ "СТАЛИЙ РОЗВИТОК МІСТ" ЗА СЕКЦІЄЮ "АРХІТЕКТУРА, БУДІВНИЦТВО, РЕКОНСТРУКЦІЯ"
Викладачі кафедри основ архітектурного проєктування спільно із студентами груп А-2019-1 та А-2019-2 провели науково-практичну конференцію "Сталий розвиток міст" за допомогою дистанційної платформи ZOOM. Секція, яку представляла кафедра - "Архітектура, будівництво, реконструкція".
УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ СТУДЕНТКИ 2-ГО КУРСУ ВІКТОРІЇ КОССЕ ІЗ ЗДОБУТТЯМ ДИПЛОМУ ІІ СТУПЕНЯ ЗА ДОПОВІДЬ "ПРОБЛЕМАТИКА СТВОРЕННЯ СУЧАСНИХ АРХІТЕКТУРНИХ МАКЕТІВ"
ВИЇЗНИЙ ПРАКТИКУМ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ОСНОВ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЄКТУВАННЯ В БОЛГАРІЮ, М. ВАРНА
Студенти та викладачі факультетів архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва та будівельний здійснили сумісну подорож до Болгарії (м. Варна) з метою проходження практикуму на тему: «Матеріали і технології в будівництві та архітектурі» у Варненському університеті «Черноризец Храбьр».
Під час подорожі студенти та викладачі мали змогу ознайомитись із матеріально-технічною базою університету, відвідати лекції та майстер-класи провідних педагогів архітектурного факультету, побачити виставку дипломних та курсових проектів студентів-архітекторів та будівельних спеціальностей, а також пройти відповідні тренінги за темою практикуму із отриманням сертифікату Європейського зразка.
Символічним було те, що під час огляду різноманітних виставкових локацій в Варненському університеті студенти мали змогу побачити свої конкурсні роботи, які перемогли восени у щорічному креативному конкурсі «Varna Spaghetti Engineering».
Цікаві та пізнавальні лекції від провідних фахівців університету (Assoc. Prof. Eng. Rositsa Petkova-Slipets, PhD (Head of Architecture Faculty), Assoc. Prof. Milena Kichekova, PhD Dipl. Eng. (Head of Department of Construction Engineering), Arch. Plamen Petrov, PhD) були прочитані для студентів про сучасні тенденції будівництва в Болгарії та світовий досвід використання різноманітних домішок типу полімерів (полімерні оптичні волокна) при виготовлені надстійких та декоративних бетонів, використання вантових конструкцій при будівництві унікальних інженерних споруд.
Дуже цінним був обмін знаннями між студентами 2-го курсу ХНУМГ ім. О. М. Бекетова та Варненського університету «Чорноризец Храбьр», під час якого студенти виконували різноманітні завдання допомагаючи один одному та вирішуючи їх разом.
У вільний час від навчання були проведені екскурсії основними місцевими архітектурними пам’ятками міста, такими як сакральні споруди, поклади римських терм, кам’янистий ліс, пішохідні вулиці з колоритною архітектурою міста та інші.
25.04.2019 ПРОВЕДЕНО ЩОРІЧНУ СТУДЕНТСЬКУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ "СТАЛИЙ РОЗВИТОК МІСТ" ЗА СЕКЦІЄЮ "ОСНОВ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЄКТУВАННЯ"
Викладачі кафедри основ архітектурного проєктування спільно із студентами груп 2 курсу провели науково-практичну конференцію "Сталий розвиток міст" за допомогою дистанційної платформи ZOOM. Секція, яку представляла кафедра - "Основ архітектурного проєктувння".
Матеріали конференції : https://science.kname.edu.ua/images/dok/konferentsii/stalyirozvytok2019/1.pdf
ОТРИМАННЯ ДИПЛОМІВ ТА СЕРТИФІКАТІВ ВИКЛАДАЧАМИ КАФЕДРИ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ СТАЖУВАННЯ ІЗ ОСВОЄННЯ СУЧАСНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ
Викладачі кафедри основ архітектурного проєктування ст. викл. Мандріченко О. Є. та ст. викл. Солнцев А. Г. пройшли підвищення кваліфікації із освоєння сучасних комп’ютерних програм CAD/CAM та виконали випускну роботу «Використання САПР Autodesk AutoCAD при виконані завдань будівельних креслень» з отриманням відповідних свідоцтв та сертифікатів.
У центрі підвищення кваліфікації та індивідуальної післядипломної освіти Харківського Автомобільно-Дорожнього Університету викладачами кафедри були отримані свідоцтва про підвищення кваліфікації згідно затвердженого індивідуального плану з курсу «Інженерна та комп’ютерна графіка» та сертифікати успішного закінчення навчання з курсу «AutoCAD в машинобудівному та будівельному проєктуванні» з вивченням наступних розділів:
- Основні принципи роботи та налаштування системи.
- 2D-об’єкти: створення та редагування.
- 3D-об’єкти: створення, редагування та відображення.
- Правила оформлення та роздрукування креслеників.
Для підвищення якості забезпечення навчального процесу з дисциплін циклу «Архітектурне проєктування» та «Інженерна та комп’ютерна графіка» викладачі кафедри основ архітектурного проєктування постійно працюють над оновленням навиків та здібностей з новітніх інформаційних технологій, зокрема сучасного комп’ютерного програмного забезпечення CAD/CAM (проєктування з використанням комп’ютерної технології).
УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ
В м. ПРАГА ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
Викладачі кафедри основ архітектурного проєктування доц. Любченко М. А. та ст. викл. Радченко А. О. взяли участь у II Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми та перспективи розвитку європейської освіти», яка відбулася в Празькому інституті підвищення кваліфікації (Prague Institute for Qualification Enhancement) м. Прага Чеської Республіки.
Викладачі кафедри на конференції прийняли участь в обговоренні питань з застосування інноваційних методів та технологій в освіті та проблем і пріоритетів розвитку фундаментальної та прикладної освіти, зробили доповіді та отримали сертифікати учасників конференції. На засіданні кафедри були представлені звіти викладачів з фотоматеріалами та програма і збірник тез доповідей конференції.