НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ СТУДЕНТСЬКИХ ГУРТКІВ КАФЕДРИ ОСНОВ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЄКТУВАННЯ У 2024–2025 Н.Р.
Протягом 2024–2025 навчального року на кафедрі основ архітектурного проєктування тривала активна робота студентських наукових гуртків. Учасники об’єднань працюють над дослідницькими темами, що охоплюють теорію архітектури, ландшафтну архітектуру та дизайн, урбаністику, конструювання об’єктів, а також сучасні підходи в проєктуванні.
Основні напрями роботи:
Гурток «Введення в теорію архітектурного проєктування» (наукові керівники канд. арх., доц. Крейзер І.І., канд. арх., доц. Новак Н.В.) — діяльність гуртка спрямована на обговорення сучасних тенденцій в архітектурі, питань післявоєнного відновлення міських територій, роль студентського бачення у формуванні архітектурних підходів.
Гурток «Сучасні архітектурні концепції» (наукові керівники канд. арх., доц. Кудряшова І.В., канд. арх., доц. Мартиненко А.С.) — займається аналізом сучасних підходів до архітектури: екологічних концепцій, феноменології, параметризму, урбаністичних теорій.
Гурток «Міські дослідження» (наукові керівники канд. арх., доц. Гелла О.І., канд. арх., доц. Діденко К.В.) — об’єднує студентів, які досліджують урбаністичні трансформації, а також соціально-просторові виклики міст, вивчають проблематику модерністської забудови, її трансформацію та післявоєнну відбудову міст.
Гурток «Конструювання об’єктів архітектурно-ландшафтного середовища» (науковий керівник к.т.н., доц. Іванова Н.В.) — зосереджується на знайомстві з принципами конструювання архітектурних об’єктів та дослідженні сучасних можливостей та провідних тенденцій втілення архітектурного задуму.
Гурток «Ландшафтна архітектура» (наукові керівники канд. арх., доц. Вотінов М.А., канд. арх., доц. Смірнова О.В.) — студенти досліджують історію ландшафтного проєктування, естетику природних елементів у міському середовищі, формування флорадизайну, використання геопластики, водних пристроїв, світла і кольору в ландшафтних рішеннях.
Участь у заходах:
Протягом 2024–2025 н.р. гуртківці взяли участь у всеукраїнських конференціях, зокрема «Колесніковські читання» (ХНУМГ ім. О.М. Бекетова), «Традиції та інновації у архітектурі та містобудуванні» а також відвідали лекції запрошених архітекторів з Великої Британії, Фінляндії та Литви. У травні 2025 року плануються виступи гуртківців на конференції «Сталий розвиток міст: повоєнний період».
Підсумки року демонструють зацікавленість студентів у науково-дослідній роботі, а також здатність працювати в міждисциплінарному середовищ формувати власні професійні орієнтири.
Кафедра основ архітектурного проєктування запрошує до участі у студентських наукових гуртках усіх охочих!