УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ-АРХІТЕКТОРІВ 1-ГО КУРСУ 2021-2022 У РОЗРОБЦІ ВЕЛОСХОВИЩА НА ТЕРИТОРІЇ УНІВЕРСИТЕТУ 

 

          Студентська Рада ХНУМГ ім. О. М. Бекетова на початку лютого 2022 року організувала творчий конкурс по розробці велосховища на території університету. Було запропоновано прийняти в ньому участь студентам-архітекторам та дизайнерам Навчально-наукового інституту архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва (Директор інституту Рищенко Т. Д.).

           Метою конкурсу було створення сучасних архітектурних споруд, які призначені для зберігання велосипедів студентів та викладачів. Спираючись на європейський досвід слід зазначити, що велотранспорт все більш набуває популярності у молоді. Застосування велотранспорту у великому місті сприяє екологізації його середовища, сприяє оздоровленню молоді, що дуже важливо в наш час. Організація транспортної системи велодоріжок у сучасному місті стає все більш необхідною.

             Студенти 1 курсу : Ковріга О. , Захаренко О., та Підмогильний Ю. під керівництвом викладачів кафедри основ архітектурного проєктування (завідувач кафедри Вотінов М. А.) прийняли активну участь у розробці велосховищ для нашого університету, незважаючи на складні воєнні часи. Ці розробки можуть бути прикладом для інших ЗВО м. Харкова та України. Керівники проєктів викладачі кафедри ОАП: проф. В. І. Лусь, старший викладач Л. О. Богданова, доцент  С. С. Броннікова, доцент Г. А. Коровкіна.

               

      Для повного перегляду презентації натисніть на головну сторінку концепції!

                                                         (для розгляду представлені презентації трьох концепцій-рішень) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 ПЕРЕМОГА В МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ

                       «VARNA SPAGHETTI ENGINEERING»

image001

           Студенти-архітектори 2-го курсу кафедри основ архітектурного проєктування факультету АДОМ ХНУМГ ім. О. М. Бекетова під керівництвом робочої групи (Мамонов К. А. – декан будівельного факультету, голова робочої групи; Рищенко Т. Д. – декан факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва; Радзінська Ю. Б. – старший викладач кафедри земельного адміністрування та ГІС; Вотінов М. А. – зав. каф., доц. каф. ОАП; Смірнова О. В. – доцент кафедри АБіСтаДАС; Калмиков О. О. – доцент кафедри будівельних конструкцій) прийняли участь в Міжнародному VI конкурсі «Varna Spaghetti Engineering», який проходив в Болгарії, місто Варна, Варненски Свободен Университет «Черноризец Храбър».
                   
          Міжнародний конкурс «Varna Spaghetti Engineering» – найбільш успішний формат архітектурного конкурсу на прояв нестандартного мислення і уяви молодих фахівців, що мають професійну підготовку в області «Архітектура, будівництво та геодезія».

image003image005

                         

      Сутність конкурсу полягала в тому, щоб за відведений час (180 хвилин) з підручних регламентованих матеріалів, основними з яких були Spaghetti (до 800 г), клейовий термопістолет, клейові силіконові палички, поліпропіленові муфти та мотузка створити макет мосту відповідно до умов конкурсу, в якому основний акцент відведений на його атрактивність (привабливість).

image007image008

        Другий етап конкурсу полягав у презентації зробленого макет-проєкту перед широкою публікою, а також в подальшій перевірці його на міцність, зануривши на проїждже полотно мосту 18 гир по 500 г, що в цілому дорівнювало 9 кг. В якості організатора і ведучого цього виняткового по його інноваційному духу конкурсу Департамент будівництва будівель і споруд Варненски Свободен Университет «Черноризец Храбър» зумів об'єднати зусилля учнів та студентів для створення унікальної інженерної споруди – моста із Spaghetti.

      Конкурс був відкритий президентом Варненски Свободен Университет «Черноризец Храбър» – проф. д. ик. н. Анна Недялкова, яка побажала успіхів конкурсантам та висловила підтримку з боку керівництва університету в пошуку нових форм і професійного вкладу молодих фахівців. Мости, побудовані учасниками, оцінювалися авторитетним журі. Основними критеріями оцінки мостів були атрактивність і стійкість. Учасниками міжнародного конкурсу були 24 команди студентів із ВНЗ та коледжів архітектури, будівництва та геодезії з міст Софія, Варна, Бургас, Шумен, Кирджалі та Пазарджик (Болгарія) і 4 команди студентів, що представляли ХНУМГ ім. О.М. Бекетова (м. Харків, Україна).

                      

       Від ХНУМГ ім. О.М. Бекетова були представлені наступні чотири команди:

        – команда «А»: студентки групи А-2017-3 Москаленко Діана та Петрова Наталія.

image011

                      

       – команда «Bridge monsters»: студенти групи А-2017-1 Колованов Павло, Мякотіна Єлизавета та Клещевич Валерія.

image013

                         

       – команда «Несломленніе»: студенти групи А-2017-2 Зінченко Антон, Гатіна Ганна та Горячева Ганна.

image015

                             

        – команда «Альфа»: студентка групи А-2017-1 Балабасьова Валентина та студенти групи А-2017-3 Прудка Ельвіра та Горбатих Данило.

image017

                         

      Перше місце в конкурсі студентських проєктів виграла команда «Bridge monsters» з ХНУМГ ім. О. М. Бекетова (м. Харків, Україна). Команді вдалося побудувати найбільш атрактивний міст із спагеті, який завдяки оригінальності свого архітектурно-дизайнерського рішення був обраний тайним голосуванням усіма членами журі та присутніми.

image019

                        

     Також макети мостів студентів нашого університету були додатково відзначені в різних номінаціях.

    – Спеціальні спонсорські відзнаки та подарунки від Media Group Black Sea and Construction Chemistry Bulgaria за кращу пластичну ідею та реалізм отримав макет мосту команди «Несломленніе»;

                         

     Відзнаки та подарунки від головного архітектора міста Варна, голови журі Віктора Бузева отримали: Команда «А» у номінації найкраще «філософське, естетичне та гармонійне рішення»;

image025

                             

       Команда «Альфа» у номінації «найбільш інноваційний, стійкий та креативний міст».

image027

             

     В цілому, участь в такому конкурсі дозволило студентам ХНУМГ ім. О. М. Бекетова ознайомитися з креативними ідеями, розвинути творчі здібності, набути нові знання, навички та досвід в міжнародному співробітництві в сукупності з приємними емоціями. Символічним є те, що міст-переможець, виконаний студентами ХНУМГ ім. О. М. Бекетова командою «Bridge monsters» буде розміщений в експо-холі Варненски Свободен Университет «Черноризец Храбър» для огляду всіма бажаючими протягом року до відкриття наступного конкурсу «Varna Spaghetti Engineering 2019».

       Більш детально з повним оглядом конкурсу можна ознайомитись за електронною адресою: 

      https://www.youtube.com/watch?v=0jvuobnuzXc

           

    ХУДОЖНЯ ВИСТАВКА В АРХАУСІ

      В комплексі архітектурно-художніх майстерень «ARHOUSE» за адресою вул. Макаренка, 33 презентовано персональну художню виставку під назвою «ЧАРІВНІСТЬ ПЕЙЗАЖУ» художника національної спілки художників України, старшого викладача кафедри ОАП Вінтаєва Д.Ю. Запрошуємо студентів, викладачів та усіх бажаючих ознайомитись з художніми роботами тематичного характеру провідного викладача з художнього циклу кафедри ОАПіР факультету Архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва.

005

010

011

017

018

019

026

 

    

ХУДОЖНЯ ВИСТАВКА В АРХАУСІ

       Кафедрою основ архітектурного проектування  презентовано персональну художню виставку «Творчі сюїти» Ерошкіної Олени Олександрівни! В комплексі архітектурно-художніх майстерень «ARHOUSE» за адресою вул. Макаренка, 33 проведено персональну художню виставку під назвою «Художні сюїти» к. арх., доц. каф. ОАП Ерошкіної О.О. Запрошуємо студентів, викладачів та усіх бажаючих ознайомитись з художніми роботами різного характеру провідного викладача з художнього циклу кафедри ОАП ф-ту Архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва.

IMG 0206 IMG 0195
IMG 0192 IMG 0194

 

 

 

 ВІДКРИТА ВИСТАВКА ТА ОГОЛОШЕНО КОНКУРС

ДИЗАЙН-ПРОЄКТІВ ДИТЯЧОГО ЦЕНТРУ УНІВЕРСИТЕТУ

В Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова відкриється виставка-презентація дизайн-проєктів «Дитячий центр ХНУМГ ім. О. М. Бекетова». Автори дизайн-проєктів – студенти ф.-ту архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва Університету (наук. керівн. - ас. кафедри основ архітектурного проєктування та рисунку Л. М. Швець). Їх архітектурно-планувальні та дизайнерські рішення були відзначені дипломами переможців ІХ Регіонального конкурсу молодих вчених «Гендерна політика очима української молоді: слобожанський вимір».

Виставка-презентація організована в рамках заходів Гендерного центру Університету з метою реалізації стратегії «Університет, дружній до родини». Запрошуємо студентів, викладачів, співробітників взяти участь в інтерактивному голосуванні з визначення кращого проєкту Дитячого центру Університету. Виставка проходить на першому поверху у червоному холі університету.

9 10
11 12

 

 

 

 


Кафедра ОАП у соцмережах

 index

 index

index 2

 

Головні сторінки

головний сайт універу

головний сайт факультету

изображение viber 2021 03 31 15 34 15

изображение viber 2021 03 31 15 34 20

 

 

 

 

 

 

На сайті 80 гостей та 0 користувачів

Breadcrumbs